Toyota stworzy centrum sportów motorowych na torze Fuji

Tor otrzyma nową nazwę – Fuji Motorsports Forest

2022-04-22

Toyota zainwestuje w rozbudowę Fuji Speedway. Jest to jeden z najlepszych torów wyścigowych na świecie, na którym rozegrano pierwszy wyścig Formuły 1 o Grand Prix Japonii. Tor otrzyma nową nazwę – Fuji Motorsports Forest – i zostanie przekształcony w centrum sportowo-rekreacyjne dla fanów motoryzacji w każdym wieku. Otwarcie pierwszych atrakcji planowane jest na jesień 2022 roku.

Legendarny japoński tor pod górą Fuji

Tor wyścigowy Fuji International Speedway to miejsce, gdzie przez wiele lat rozgrywano wyścigi Formuły 1, a następnie również wyścigi długodystansowe (WEC). Od 2000 roku tor jest własnością Toyota Motor Corporation. Pętla o długości 4563 m zawiera 1,5-kilometrową prostą – jedną z najdłuższych na świecie.

Tor ma sporo do zaoferowania również amatorom motorsportu. Działają tu różne obiekty związane ze sportami motorowymi, m.in. tory gokartowe czy niewielkie treningowe tory samochodowe. Niesamowitą atrakcją jest Racing Course Experience, które daje możliwość pokonania własnym samochodem 1,5-kilometrowej prostej na głównym torze.

Fuji Motorsports Forest
Nowoczesne centrum motoryzacyjne

Za sprawą nowej inwestycji Toyoty Fuji Motorsports Forest stanie się nowoczesnym centrum sportowo-rekreacyjnym. Na terenie ośrodka powstanie muzeum motorsportu, nowy luksusowy hotel i centrum rekreacyjne z restauracjami i spa.

W Fuji Motorsports Museum, utworzonym we współpracy z Toyota Automobile Museum, będzie można obejrzeć wiele historycznych pojazdów wyścigowych. Będą to nie tylko samochody Toyoty, lecz również modele innych marek z Japonii i z zagranicy.

Z kolei Fuji Speedway Hotel, zarządzany przez Hyatt Hotels and Resorts, będzie oferował 120 pokoi z panoramicznym widokiem na tor i górę Fuji, w tym 21 apartamentów i 5 willi.

Po rozbudowie tego obiektu boksy serwisowe zostaną otwarte dla publiczności. Podczas specjalnych wycieczek będzie można poznać tajniki pracy zespołów wyścigowych, a nawet wziąć udział w imprezach organizowanych przez teamy. Możliwość zobaczenia z bliska kierowców, inżynierów i mechaników będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla kochających samochody dorosłych, jak i dzieci.

Fuji Motorsports Forest

Tor Fuji Motorsports Forest mieści się w Oyama w prefekturze Shizuoka, niedaleko góry Fuji, symbolu Japonii. Po otwarciu nowej autostrady Shin-Tomei Expressway dotarcie do obiektu z Tokio zajmie około godziny.

Rozbudowa toru Fuji jest realizowana we współpracy z należącym do Toyoty deweloperem Towa Real Estate, który zmienia nazwę na Toyota Fudosan Co. Kompleks będzie otwierany etapami. Pierwsze obiekty zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Dowiedz się więcej

Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia Toyota Prius 5. generacji Toyota Prius 5. generacji Światowa premiera i debiut nowego napędu plug-in hybrid Poznaj Toyotę GR86 Poznaj Toyotę GR86 Nowe auto driftingowe Kuby Przygońskiego Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Dowiedz się więcej Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Toyota Research Institute Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Większe możliwości Yarisy w kolorze Spicy Orange Yarisy w kolorze Spicy Orange Nowości w roku modelowym 2023 Lekki użytkowy van elektryczny Lekki użytkowy van elektryczny Nowy projekt Toyotay i partnerów Wymienne baterie do samochodów Wymienne baterie do samochodów Dowiedz się więcej o nowym projekcie Klub Rekordowych Przebiegów Klub Rekordowych Przebiegów Pochwal się trwałością swojej Toyoty Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wzrost udziału w rynku do 17,7%